Sirap paracetamol untuk kanak-kanak: arahan untuk digunakan

Suspensi Paracetamol tergolong dalam kumpulan farmakologi nonsteroidal anti-radang dadah. Ia digunakan dalam pediatrik untuk mengurangkan keterukan kesakitan dan suhu dalam pelbagai penyakit berjangkit dan radang pada kanak-kanak.

Borang dan komposisi pelepasan

Penggantungan kanak-kanak Paracetamol mempunyai konsistensi likat, warna kuning kelabu atau cahaya kuning dan bau strawberi. Bahan aktif utama adalah paracetamol, kandungannya dalam 5 ml penggantungan adalah 120 mg. Juga termasuk dalam penyediaan adalah komponen tambahan, yang termasuk:

  • Asid sitrik.
  • Propylene glycol.
  • Natrium benzoat.
  • Sodium trisubstituted sitrat.
  • Sorbitol
  • Perasa.
  • Gula.
  • Air bersih.

Sirap anak Paracetamol terkandung dalam botol plastik dengan jumlah 100 ml. Pek karton mengandungi satu botol tangkapan dan arahan penggunaan dadah.

Tindakan farmakologi

Bahan aktif penangguhan bayi Paracetamol menghalang (menghalang) enzim cycloxygenase (COX), yang memangkinkan tindak balas kimia penukaran asid arachidonic kepada mediator reaksi keradangan (prostaglandin) semasa perkembangannya. Penindasan enzim COX dan penurunan kepekatan prostaglandin dalam struktur sistem saraf pusat menyebabkan normalisasi suhu badan semasa demam, serta penurunan kesakitan kesakitan yang timbul akibat tindakan prostaglandin pada reseptor dan pusat otak yang sesuai. Tindakan farmakologi paracetamol dalam tisu periferi tidak direalisasikan, oleh itu ia tidak mempunyai kesan anti-radang.

Setelah mengambil penggantungan bayi, Paracetamol secara dalamnya bertindak dengan cepat dan hampir sepenuhnya diserap ke dalam peredaran sistemik. Ia sama-sama diedarkan di dalam tisu, menembusi perencatan darah-otak ke dalam struktur otak. Paracetamol dimetabolisme di hati dengan penyertaan oksidase dan sistem enzim P450 kepada produk degradasi tidak aktif. Mereka dikumuhkan terutamanya dalam air kencing. Separuh hayat (masa penghapusan separuh daripada keseluruhan dos ubat) adalah 1-3 jam.

Petunjuk untuk digunakan

Penggantungan kanak-kanak Paracetamol ditunjukkan untuk rawatan gejala patologi pada kanak-kanak, yang disertai oleh sakit dan demam:

  • Jangkitan virus pernafasan akut, influenza, parainfluenza, patologi berjangkit bakteria, tindak balas selepas vaksin yang disertai oleh demam badan kanak-kanak.
  • Sindrom nyeri intensiti lemah dan sederhana (sakit kepala, sakit gigi, kecederaan, luka bakar, sakit postoperative, sakit otot, saraf periferi dengan keradangan aseptik, dan juga pada sendi).

Menerima penggantungan Paracetamol tidak menjejaskan proses patologi dan perkembangannya.

Contraindications

Kontrasepsi mutlak untuk penggunaan penggantungan bayi Paracetamol adalah usia kanak-kanak sehingga 1 bulan (tempoh neonatal) dan hipersensitiviti terhadap bahan aktif atau komponen tambahan dadah. Dengan berhati-hati, ubat ini digunakan untuk kegagalan buah pinggang atau hepatik, hiperbilirubinemia yang benigna (peningkatan dalam kepekatan bilirubin dalam darah), termasuk sindrom Gilbert (penyakit hati kongenital), hepatitis virus (radang hati), dan penyakit darah. Juga dengan berhati-hati penggantungan bayi Paracetamol digunakan pada usia kanak-kanak sehingga 3 bulan. Sebelum mula menggunakan ubat itu, pastikan tiada contraindications.

Dos dan pentadbiran

Sirap Kanak-kanak Paracetamol diambil secara lisan 3-4 kali sehari, selang antara dos ubat adalah 4-6 jam. Dos biasa ialah 10-15 mg paracetamol setiap 1 kg berat badan kanak-kanak, dos harian maksimum tidak boleh melebihi 60 mg paracetamol setiap 1 kg berat badan kanak-kanak. Secara umum, dos terapeutik bergantung kepada umur dan berat badan kanak-kanak:

  • Dari 3 bulan hingga 1 tahun - 60-120 mg (2.5-5 ml).
  • Dari 1 tahun hingga 6 tahun - 120-240 mg (5-10 ml).
  • Dari 6 hingga 14 tahun - 240-480 mg (10-20 ml).

Tempoh penggunaan paracetamol penggantungan bayi sebagai febrifuge tidak boleh melebihi 3 hari, untuk mengurangkan kesakitan kesakitan - 5 hari. Sekiranya perlu, penggunaan ubat selanjutnya hendaklah selalu berunding dengan doktor anda.

Kesan sampingan

Secara umumnya, penggantungan kanak-kanak Paracetamol dapat diterima dengan baik. Kadang-kadang ada kemungkinan timbulnya reaksi alergik dalam bentuk ruam kulit, gatal-gatalnya, urtikaria (ruam dan pembengkakan ciri, menyerupai pembakaran nettle), angioeurosis (pembengkakan bertindih tisu lembut dengan lokalisasi yang dominan di kawasan muka dan alat kelamin luaran). Darah periferal dalam kes-kes yang jarang berlaku mengurangkan bilangan platelet (trombositopenia), leukosit (leukopenia), meningkatkan kepekatan hemoglobin teroksida terikat (methemoglobinemia). Dalam kes kesan sampingan, penggunaan ubat harus dihentikan dan dapatkan nasihat doktor.

Arahan khas

Sebelum menggunakan Paracetamol penggantungan bayi, anda perlu membaca dengan teliti arahan untuk ubat itu. Terdapat beberapa arahan khas untuk memberi perhatian kepada:

  • Sekiranya perlu, penggunaan ubat jangka panjang harus dipantau oleh penunjuk makmal secara berkala dari keadaan fungsi darah periferal.
  • Bahan aktif ubat ini boleh berinteraksi dengan ubat-ubatan kumpulan farmakologi yang lain, jadi doktor harus diberi amaran tentang penggunaan yang mungkin mereka.
  • Sebelum mengambil penggantungan kanak-kanak Paracetamol perlu digegarkan.
  • Ubat mengandungi gula, yang harus dipertimbangkan ketika menggunakannya pada anak-anak dengan diabetes yang bersamaan.

Di dalam rangkaian farmasi, penggantungan kanak-kanak Paracetamol dikeluarkan sebagai ubat bukan preskripsi. Sekiranya terdapat keraguan atau soalan mengenai penggunaan ubat itu, berunding dengan doktor anda.

Berlebihan

Dengan banyak terapi yang disyorkan, terapi penggantian bayi Paracetamol akan kelihatan mual, muntah, sakit perut dalam masa 24 jam dari berlebihan. Di masa depan (selepas 1-6 hari) kerosakan hati akut mungkin membangkitkan nekrosis (kematian) tisu, yang disertai dengan penurunan ketara dalam fungsi fungsinya. Kadangkala, kerosakan hati boleh menjadi rumit dengan perkembangan kegagalan buah pinggang akut. Rawatan overdosis terdiri daripada mentadbirkan penawar spesifik kepada kumpulan SH penderma (methionine-glutathione).

Siram Analogues Paracetamol

Sama seperti bahan aktif dan kesan terapeutik untuk penggantungan kanak-kanak Paracetamol adalah ubat Panadol, Daleron, Kalpol.

Terma dan syarat penyimpanan

Tarikh tamat tempoh penggantungan bayi Paracetamol adalah 3 tahun dari tarikh pembuatan. Ia mesti disimpan di tempat yang gelap dan gelap tidak boleh diakses oleh kanak-kanak pada suhu udara tidak lebih tinggi daripada + 25 ° C. Penggantungan tidak boleh dibekukan.

Harga purata

Kos purata penggantungan kanak-kanak Paracetamol di farmasi di Moscow berkisar dari 64-67 Rubles.

Sirap Kanak-kanak Paracetamol

Anda tidak boleh melawat halaman semasa sebab:

  1. bookmark / kegemaran kegemaran tamat tempoh
  2. enjin carian yang mempunyai senarai tertunggak untuk laman web ini
  3. alamat yang hilang
  4. anda tidak dibenarkan untuk mengakses halaman ini
  5. Sumber yang diminta tidak dijumpai.
  6. Terdapat ralat memproses permintaan anda.

Sila pergi ke salah satu halaman berikut:

Jika masalah berterusan, sila hubungi pentadbir sistem tapak anda dan laporkan kesilapan yang diterangkan di bawah.

Anda mempunyai ralat dalam sintaks SQL anda; semak sintaks untuk baris yang betul

Paracetamol - arahan untuk digunakan

Arahan untuk penggunaan paracetamol mengawalnya sebagai ejen analgesik dan antipiretik. Ia digunakan untuk selesema, jangkitan virus pernafasan akut dan penyakit lain yang disertai oleh hiperthermia. Ubat ini sesuai untuk semua kategori usia, tetapi peraturan penggunaan dan dosnya berbeza.
Menerima dalam dalam 1-1,5 jam selepas makanan, mencuci dengan jumlah besar cecair. Dos paracetamol adalah seperti berikut:

  • orang dewasa dan remaja berusia lebih 12 tahun (beratnya lebih daripada 40 kg) mengambil 2.5-5 tablet 200 mg atau 1-2 tablet dalam dos 500 mg;
  • kanak-kanak dari 6 hingga 12 tahun menunjukkan 1 tablet 200 mg atau 1 / 2-1 tablet 500 mg.

Kanak-kanak berumur 6 tahun adalah disyorkan untuk menggunakan suppositori sirap atau rektum.
Jangan ambil dadah pada masa yang sama seperti ubat lain yang mengandungi paracetamol (AntiFlu, Antigrippin, Grippostad, Ibuklin, Coldrex, Maxicold, dll.). Ia harus digunakan dengan berhati-hati apabila:

  • hepatitis virus;
  • kerosakan hati alkohol;
  • alkohol;
  • kehamilan dan penyusuan.

Paracetamol tablet - arahan penggunaan

Dalam tablet, paracetamol adalah bahan utama. Di samping itu, ubat mengandungi komponen berikut:

  • asid stearik;
  • jagung dan kanji kentang;
  • gelatin;
  • sebatian organik natrium.

Pengilang menawarkan tablet dengan kepekatan bahan aktif sebanyak 200 dan 500 mg. Pilihan pertama digunakan untuk menormalkan suhu pada kanak-kanak, dan alat yang lebih pekat untuk orang dewasa.

Tablet paracetamol untuk orang dewasa

Arahan untuk digunakan akan membolehkan penggunaan tablet paracetamol, jika termometer dibaca melebihi 38-38.5 darjah ketika mengukur suhu. Kemasukan adalah tertakluk kepada peraturan berikut:

  • dos tunggal - 500-1000 mg (maksimum dua tablet);
  • basuh ubat dengan banyak air;
  • makan selepas makan, selepas setengah jam;
  • kursus ini adalah maksimum 5 hari;
  • tidak lebih daripada 4 resepsi setiap hari dibenarkan pada selang waktu 4-6 jam.

Beri perhatian! Pesakit yang telah didiagnosis dengan sirosis hati dengan fungsi organ terjejas, doktor harus memilih dos. Di samping itu, apabila organ ini disfungsi, separuh hayat paracetamol meningkat sebanyak 2 kali, yang meningkatkan beban toksik.

Tablet Paracetamol untuk kanak-kanak - arahan untuk digunakan

Tablet 200 mg digunakan untuk kanak-kanak di hadapan tanda-tanda seperti:

  • hyperthermia;
  • sakit kepala;
  • sakit otot dan sendi;
  • sakit gigi;
  • gejala ARVI.

Menurut arahan untuk digunakan, dos tablet Paracetamol untuk kanak-kanak dikira dengan formula secara individu. Faktor seperti kategori umur, berat badan (10 mg / kg) dan keadaan kesihatan diambil kira:

  • bayi di bawah 1 tahun - dari 50 hingga 100 mg;
  • sehingga tiga tahun - 100 hingga 150 mg;
  • sehingga 6 tahun - dari 150 hingga 200 mg;
  • dari 6 hingga 12 tahun - 200-400 mg.

Ubat ini dibasuh dengan air, diambil selepas makan. Bagi bayi dan kanak-kanak umur sekolah rendah, boleh digunakan untuk menggosok tablet menjadi serbuk dan menyediakan sedikit larutan berair dengan gula tambah.

Parasetamol tablet pada suhu

Dengan peningkatan suhu badan, paracetamol perlu diambil mengikut arahan untuk digunakan:

  1. Pil minum hanya pada 38 darjah dan ke atas pada kanak-kanak dan dari 38.5 pada orang dewasa.
  2. Masa untuk digunakan semula - sekurang-kurangnya 4-6 jam.
  3. Bagi orang yang mengalami penyakit hati, berehat sekurang-kurangnya 8 jam.
  4. Anda tidak boleh menggabungkan ubat dengan alkohol.
  5. Ia dilarang sama sekali untuk menggunakan ubat ini dengan kombinasi ubat-ubatan lain berdasarkan paracetamol.

Selepas mengambil pil, anda harus mengelakkan hipotermia. Jangan melebihi dos.

  • mual dan muntah;
  • sakit perut;
  • pucat
  • kehilangan selera makan;
  • kolik buah pinggang;
  • pening;
  • kehilangan kesedaran

Sekiranya gejala berlebihan berlaku, detoksifikasi segera badan diperlukan di hospital. Dengan sedikit kelebihan norma, akibatnya dapat dihapuskan dengan mengambil karbon aktif.

Sekiranya parasetamol tidak berfungsi, maka perlu memanggil doktor dari ambulans untuk suntikan ubat yang kompleks.

Paracetamol untuk kanak-kanak - arahan untuk digunakan

Paracetamol berkesan dalam terapi gejala, jadi perlantikan ubat tidak membatalkan kursus utama. Petunjuk:

  • suhu badan meningkat;
  • sindrom nyeri (karies, gigi, sakit kepala dengan overstrain).

Tidak mungkin untuk mengambil paracetamol untuk masa yang lama dengan sakit gigi dan sakit kepala, kerana dadah hanya melepaskan gejala, tetapi tidak menghilangkan penyakit yang mendasari.
Dengan ARVI, mengambil paracetamol bukan sahaja menghilangkan kesakitan dan hiperthermia, tetapi juga meningkatkan keadaan keseluruhan.
Alat ini diambil selepas makan (1-2 jam) dan dibasuh dengan banyak cecair. Jika kanak-kanak itu sukar menelan pil, ia boleh dihancurkan. Paracetamol dalam bentuk tablet dibenarkan untuk kanak-kanak berumur 3 tahun:

  • 3-6 tahun - 100-200 mg setiap dos;
  • 6-12 tahun - 200-400 mg.

Jika kanak-kanak mempunyai suhu yang tinggi, ubat ini boleh diambil selama 3-5 hari. Sekiranya gejala berterusan atau bertambah teruk, pastikan anda berjumpa doktor.
Di samping itu, dalam pediatrik digunakan sirap, penggantungan dan lilin untuk kanak-kanak sehingga 3 tahun. Kesan antipiretik ketika mengambil sirap datang lebih cepat, dan apabila menggunakan lilin - lebih lama.
Beri perhatian! Bagi bayi, dos dikira bergantung kepada berat badan: 10-15 mg bahan aktif setiap 1 kg berat badan.
Anda boleh mengambil 3-4 kali sehari dengan selang 4-6 jam.

Sirap Paracetamol kanak-kanak - arahan untuk digunakan

Ubat itu terdapat dalam botol, mengandungi glukosa dan oleh itu digunakan dengan berhati-hati dalam rawatan pesakit diabetes. Kepekatan dalam sirap ialah 120 mg bahan aktif untuk setiap 5 ml.
Dosage Paracetamol untuk Kanak-kanak

Ia dilarang untuk meningkatkan dos, kerana kesan negatif pada badan kanak-kanak mungkin tidak dapat dipulihkan.
Bagi kanak-kanak berusia lebih 12 tahun, ubat ini digunakan dalam pil.
Kontra untuk penggunaan sirap:

  • alahan terhadap komponen produk;
  • kegagalan hati;
  • leukopenia;
  • trombositopenia.

Sirap digunakan dengan berhati-hati dalam hepatitis virus dan kecacatan jantung kongenital.

Paracetamol penggantungan kanak-kanak - arahan untuk digunakan

Bagi kanak-kanak kecil, anda dinasihatkan menggunakan paracetamol dalam penggantungan. Menurut arahan untuk digunakan, penggantungan paracetamol untuk kanak-kanak digunakan dalam dos tersebut:

  1. Hingga 3 tahun - 0,5 sudu yang diukur (2.5 ml).
  2. Dari 3 hingga 6 tahun - 5 ml.
  3. Kanak-kanak berumur 6 tahun ke atas - 7.5-10 ml.

Adalah penting untuk mengekalkan selang sekurang-kurangnya 4 jam. Dalam ketiadaan keberkesanan, agen antispasmodik diambil dengan paracetamol. Kesan buruk berikut mungkin berlaku akibat mengambil penggantungan:

  • ruam dan gatal-gatal;
  • mual;
  • muntah;
  • cirit-birit;
  • kolik usus;
  • kehilangan selera makan;
  • pening kepala.

Sekiranya berlebihan, terdapat peningkatan dalam gejala yang disenaraikan dan sindrom mabuk. Ia adalah perlu untuk membuat lavage gastrik dan mendapatkan rawatan kecemasan.

Arahan untuk penggunaan Paracetamol untuk selesema

Paracetamol membuat gejala-gejala sejuk kurang jelas. Dos yang dikira secara individu berdasarkan berat badan dan kehadiran penyakit bersamaan. Untuk setiap kilogram berat badan manusia tidak melebihi 10 mg. Dalam kes kekurangan hepatik, dos perlu dikurangkan sebanyak 2 kali, dan selang antara dos perlu ditingkatkan. Arahan untuk digunakan:

  • minum tablet pada suhu melebihi 38 darjah;
  • tidak lebih daripada 4 kali sehari;
  • selang antara dos - dari 4 jam;
  • Tempoh maksimum penggunaan - 5 hari.

Sekiranya paracetamol diambil lebih lama, adalah penting untuk berunding dengan doktor anda untuk menilai potensi manfaat dan risiko.

Paracetamol 500 mg - arahan untuk digunakan

Parasetamol tablet 0.5 g berkesan menghapuskan kerengsaan, mengurangkan suhu badan dan mempunyai kesan analgesik yang ketara.
Orang dewasa dan kanak-kanak berusia lebih 12 tahun ditetapkan 500-1000 mg setiap 4 jam. Dos harian maksimum ialah 4000 mg.
Sekiranya perlu, penggunaan dos ini pada kanak-kanak di bawah umur 12 tahun, dos tunggal dikira berdasarkan berat badan: maksimum 10 mg per kg berat badan. Anda boleh menghancurkan tablet dan menambah air untuk memudahkan anak menelan. Jangan melebihi dos kanak-kanak, kerana ia menjejaskan badan kanak-kanak.

Hayat simpanan dana - tidak lebih dari 3 tahun dari tarikh terbitan. Ia berbahaya untuk menggunakan tablet jika ia disimpan di luar lepuh atau habis tempoh.

  • jangan bergabung dengan etanol kerana risiko kerosakan pada pankreas;
  • tidak mengambil dengan barbiturates (Corvalol, barboval);
  • Jangan mengambil masa lebih lama daripada 5 hari kerana risiko pendarahan.

Jika selepas mengambil ubat mempunyai tanda-tanda tidak bertoleransi, anda mesti memanggil doktor. Risiko kerosakan hati dalam berlebihan meningkat apabila diambil dengan bahan hepatotoxic lain.

Paracetamol 200 mg - arahan untuk digunakan

Tablet dengan dos 200 mg diambil sejam selepas makan, dibasuh dengan cecair dalam jumlah besar. Untuk rawatan simptomatik digunakan mengikut skim ini:

  • dos harian - tidak lebih tinggi daripada 5 g;
  • dos yang disyorkan adalah dari 2 tablet setiap 1 dos;
  • kekerapan penggunaan - 3-4 kali sehari.

Pada hari ketiga penggunaan, adalah perlu untuk mengurangkan dos atau membuat selang masa lebih lama antara tindakan penggunaan. Selepas 4 hari, perlu meninggalkan paracetamol kerana risiko komplikasi yang tidak diingini.

Paracetamol 200 - arahan penggunaan untuk kanak-kanak

Ubat dengan dos 200 mg adalah untuk kanak-kanak. Arahan penggunaan paracetamol kanak-kanak:

  • Kanak-kanak dari 3 tahun - 1/2 atau 1/4 tablet setiap 4-5 jam;
  • Bagi kanak-kanak berumur 6 tahun - 1/2 atau keseluruhan tablet dengan kekerapan yang sama.

Lebih tua dari 12 tahun, kanak-kanak mengambil paracetamol 500 mg 1 tablet atau 2.5 tablet ubat dengan kepekatan 200 mg. Petunjuk untuk digunakan:

  • demam tinggi;
  • sindrom kesakitan;
  • myalgia;
  • migrain;
  • sakit gigi

Paracetamol 200 mg adalah kontraindikasi dalam kes-kes individu yang tidak bertoleransi dan disfungsi hati. Ia digunakan dengan berhati-hati pada pesakit dengan penyakit sistem hematopoietik.

Candles Paracetamol - arahan untuk digunakan

Suppositori berasaskan parasetamol digunakan dalam pediatrik. Dosage suppositories Paracetamol untuk kanak-kanak, dengan mengambil kira perbezaan umur.

Masukkan supositoria tidak lebih daripada 4 kali sehari dengan selang 4-6 jam.

Anda perlu menggunakan lilin dalam keadaan sedemikian:

  • suhu dari 38 darjah;
  • sakit gigi;
  • sakit kepala.

Lilin perlu disimpan di tempat yang sejuk, sebelum digunakan, memanaskan pembungkusan individu di tangan anda. Kaedah permohonan - buka pembungkusan plastik dan masukkan ke dalam dubur.

Ia penting! Sekiranya suhu badan kanak-kanak melebihi 39.5 darjah, penggunaan lilin adalah berbahaya! Pada peringkat ini, kekejangan kapal sebagai hasil dari peredaran pesat peredaran darah. Oleh itu, komponen aktif alat tidak diserap!

Paracetamol MC - arahan penggunaan

Paracetamol MC - tablet dari syarikat farmaseutikal Rusia "Medisorb". Ubat ini mengandungi paracetamol dan bahan tambahan - talc, kanji, asid stearik. Dalam penggunaan dana perlu mematuhi cadangan doktor dan tidak melebihi tempoh kursus yang disyorkan. Contraindications:

  • gangguan darah;
  • ulser usus atau perut;
  • hipersensitivity;
  • disfungsi hati.

Sekiranya digunakan secara serentak dengan diuretik, keberkesanannya akan dikurangkan sebanyak 50-70%. Petunjuk untuk digunakan:

  • migrain;
  • myalgia;
  • hyperthermia;
  • sakit di sendi dan otot;
  • sakit haid.
  • minum 1-2 tablet pada satu masa;
  • tunggu sekurang-kurangnya 4 jam sehingga penerimaan seterusnya;
  • Tempoh kursus optimum ialah 5-7 hari.

Apabila sakit haid dilarang digunakan dengan pembekuan darah rendah akibat risiko pendarahan.

Paracetamol UBF - arahan penggunaan

Uralbiopharm adalah syarikat Rusia yang terlibat dalam pengeluaran Paracetamol UBF. Terdapat dalam dos sebanyak 200 mg - untuk kanak-kanak dari 6 tahun dan 500 mg - untuk orang dewasa. Kaedah permohonan:

  • minum 1-2 tablet tidak pada perut kosong;
  • tidak lebih daripada empat kali sehari;
  • minum banyak cecair.

Petunjuk untuk digunakan adalah kesakitan pelbagai etiologi dan suhu tubuh yang tinggi. Contraindications - kegagalan hati. Kesan sampingan:

  • sakit perut;
  • mual;
  • ruam dan gatal-gatal;
  • pendarahan;
  • pening kepala.

Ubat tidak boleh diambil selepas minum alkohol. Ia berbahaya untuk dicampur dengan barbiturat. Kafein memberi kesan paracetamol lebih jelas, tetapi ia juga meningkatkan beban toksik pada hati.

Paracetamol Extratab - arahan untuk digunakan

Tablet Parasetamol Extratab mengandungi tambahan asid askorbik pada kepekatan 150 mg. Kehadiran vitamin C meningkatkan keberkesanan ubat-ubatan untuk selesema. Syarat penggunaan:

  • minum 1 jam selepas makan;
  • jangan ambil dengan alkohol dan ubat hepatotoxic;
  • tidak mengambil ubat anti-radang nonsteroidal.

Contraindicated in ulcer gastric, intolerance to ingredients, sirosis dan hepatitis dalam bentuk akut.

Paracetamol mg - arahan untuk digunakan

Bergantung kepada kepekatan komponen utama dalam ubat terpilih, peraturan penggunaannya juga berbeza. Formula untuk mengira dos: berat badan didarab dengan 10 mg. Sebagai contoh, jika seorang kanak-kanak berat 12 kg, maka dos tunggal maksimum tidak boleh melebihi 120 mg (satu sudu sirup).

Bagi orang dewasa, dibenarkan minum 1000 mg pada satu masa. Apabila diambil dengan serta-merta 5 g paracetamol boleh menghasilkan kesan yang tidak dapat dikembalikan kepada badan.

Apa yang membantu Paracetamol?

Berkuat kuasa dalam keadaan sedemikian:

  • demam, menggigil;
  • suhu tinggi;
  • sakit badan;
  • sakit haid;
  • sakit otot;
  • kesakitan sendi;
  • migrain;
  • sakit kepala dan sakit gigi;
  • sindrom mabuk dengan ARD dan ARVI.

Keberkesanan ubat boleh dikurangkan kerana pengiraan dos yang salah.

Harga Paracetamol

Kos ubat dengan nama perdagangan seperti itu adalah beberapa kali lebih rendah daripada analog yang diimport. Harga purata dalam jadual.

Paracetamol - analogues - arahan untuk kegunaan, harga, ulasan

Dalam kes intoleransi terhadap bahan-bahan yang mengandungi ubat, pemilihan analog dengan komponen lain dibuat. Harga mungkin berbeza bergantung kepada pengilang.

Nimesulide

Ubat ini digunakan untuk terapi gejala, mengurangkan kesakitan dan proses keradangan yang ketara. Ditugaskan kepada:

  • myalgia;
  • sakit gigi dan sakit kepala;
  • osteoarthrosis;
  • arthralgia;
  • bursitis;
  • arthritis.

Ambil 1 tablet 2 kali sehari selepas makan dengan air.
Ubat tidak disyorkan untuk kanak-kanak di bawah 12 tahun. Di samping itu, contraindications berikut disebut dalam arahan nimesulide:

  • hipersensitivity;
  • asma bronkial;
  • penggunaan alkohol;
  • simptom selesema;
  • kegagalan jantung dan buah pinggang;
  • masalah dengan saluran penghadaman;
  • kehamilan dan tempoh GW.

Ibuprofen

Digunakan sebagai anestetik untuk:

  • kesakitan selepas bersalin;
  • migrain;
  • keseleo;
  • sakit belakang belakang;
  • rawatan rheumatoid arthritis;
  • keradangan membran sendi;
  • ankylosing spondylitis.

Mengambil dadah mestilah antara makanan. Dewasa melantik 2-3 tablet 3-4 kali sehari. Dos tunggal maksimum - 4 tablet, dos harian maksimum - 12 pil.
Kanak-kanak berumur lebih daripada 12 tahun terapeutik adalah 1-2 tablet selepas 4-6 jam, maksimum 5 tablet sehari.
Kanak-kanak berumur 12 tahun ditunjukkan Suspensi Ibuprofen. Dos adalah 5-15 ml 3 kali sehari.

Ibufen

Alat ini dikontraindikasikan pada kanak-kanak sehingga 6 bulan dan dengan berat badan kurang dari 7 kg. Kanak-kanak berumur 6-12 bulan, ubat ini hanya diberikan pada preskripsi.
Kesan antipiretik muncul selepas 30 minit. Penggunaan semula Ibufen adalah mungkin selepas 6-8 jam. Denda penggantungan ibufen untuk kanak-kanak:

  • 6-12 bulan - 2.5 ml 3 kali;
  • 1-3 tahun - 2.5 ml 3-4 kali;
  • 3-6 tahun - 5 ml 3 kali;
  • 6-9 tahun - 5 ml 4 kali;
  • 9-12 tahun - 10 ml 3 kali;
  • Lebih 12 tahun - 10 ml 4 kali.

Bagi orang dewasa dan kanak-kanak berusia lebih 12 tahun, kapsul Ibufen Ultra ditunjukkan. Ubat ini mempunyai kesan analgesik selepas 10 minit, dan antipiretik - selepas 30. Ia perlu mengambil 1 kapsul 3-4 kali sehari dengan selang sekurang-kurangnya 6 jam. Kapsul tidak boleh dikunyah, ia mengurangkan kesan dadah.
Ibufen ditunjukkan untuk:

  • penyakit katarak (ARVI, selesema)
  • Penyakit ENT (sakit tekak, sakit telinga);
  • demam selepas vaksinasi;
  • sakit gigi dan gigi;
  • sakit otot dan sendi;
  • sakit kepala (migrain).

Efferalgan

Ubat ini boleh didapati dalam bentuk tablet effervescent, sirap dan suppositori rektum.
Tablet Efferalgan tidak diguna pakai:

  • dengan alkohol;
  • dalam 1 dan 3 trimester kehamilan dan dengan HB;
  • pesakit di bawah umur 15 tahun dan berat kurang daripada 50 kg;
  • dengan hipersensitiviti kepada bahan aktif.

Sebelum digunakan, larutkan 1-2 tablet dalam segelas air (200 ml). Perhatikan selang antara dos sekurang-kurangnya 4 jam. Dos maksimum sehari - 8 buah.
Dosis tunggal kanak-kanak Efferalgana dikira berdasarkan berat badan kanak-kanak: 10-15 mg per kg berat badan. Dos harian maksimum tidak boleh melebihi 60 mg / kg berat badan. Jeda antara dos - 4-6 jam.
Suppositori digunakan dengan tepat. Satu dos ialah:

  • kanak-kanak sehingga 3 bulan - 10 mg setiap kg
  • kanak-kanak berumur 3-12 bulan, 60-120 mg;
  • kanak-kanak 1-5 tahun - 120-150 mg;
  • kanak-kanak berumur 6-12 tahun - 250-500 mg;
  • dewasa dan remaja yang beratnya melebihi 60 kg - 500 mg.

Beri perhatian! Lilin dan sirap dikontraindikasikan pada kanak-kanak sehingga 1 bulan.

Suspensi Paracetamol kanak-kanak (sirap): arahan untuk kegunaan, dos, harga, ulasan

Artikel ini hanya untuk tujuan maklumat sahaja. Untuk perundingan mengenai penggunaan hubungi doktor anda.

Kanak-kanak yang lebih muda sering enggan minum ubat-ubatan pahit. Tetapi ketika ibu bapa terpaksa memaksa seorang kanak-kanak mengambil "pil yang tidak enak" dengan suhu yang sudah ada - penggantungan paracetamol kanak-kanak datang untuk menyelamatkan. Arahan untuk digunakan, dos, harga ubat, ulasan - semua ini akan dibincangkan di bawah.

Kandungan:

Arahan untuk digunakan

Meningkatkan suhu dalam kanak-kanak "menggalakkan" ibu bapa untuk bertindak dengan segera. Gegaran dan kesakitan pada bayi akan membantu menghilangkan alat terbukti yang perlu disimpan pada setiap kabinet ubat.

Paracetamol kanak-kanak manis dalam rasa dan direka untuk kegunaan mudah. Kelebihan penting penggantungan adalah ketoksikan yang rendah dan risiko rendah untuk meningkatkan methemoglobin.

Secara bebas menentukan dos ubat tidak sukar. Membantu dengan arahan ini mengenai penggunaan sirap Paracetamol untuk kanak-kanak. Suspensi direka untuk bayi dari satu bulan ke semasa. Sehingga kanak-kanak itu mencapai umur tiga bulan, doktor menetapkan dadah.

  • Untuk menerima di dalam sekejap sebelum menggunakan makanan.
  • Jangan cair dengan cecair lain.
  • Minum banyak air.
  • Sebelum penggunaan perlu digegarkan, mencapai homogeniti bahan tersebut.
  • Dos ubat dikira dengan menggunakan sudu ukur atau jarum suntikan, disertakan dalam satu pakej.
  • Apabila menggunakan picagari, ia dimasukkan dengan ketat ke dalam penyesuai di leher botol. Dail penangguhan ke label yang dikehendaki, putarkan botol terbalik.
  • Beri anak ubat itu dengan picagari, kemudian bilas dengan air yang mengalir.
  • Pastikan sudu dan jarum suntikan di dalam pakej.

Dos

Setiap pakej ubat ini mempunyai sudu atau suntikan yang diukur sebagai langkah berjaga-jaga. Satu sudu besar memegang sehingga 5 ml sirap, yang lebih kecil - 2.5 ml.

Pakar menetapkan ukuran dadah mengikut berat anak. Ukur satu dos dalam pengiraan - 10-15 mg / kg berat badan. Dibenarkan setiap hari - tidak melebihi 60 mg / kg berat badan kanak-kanak. Selaras dengan umur ubat yang ditetapkan:

  • 1 hingga 3 bulan - kira-kira 2 ml (kira-kira 50 mg);
  • 3 bulan hingga 1 tahun - 2.5-5 ml (60-120 mg);
  • 1 tahun hingga 6 tahun - 5-10 ml (120-240 mg);
  • 6 hingga 14 tahun - 10-20 ml (240-480 mg).

Tanpa berbincang dengan doktor anda, teruskan rawatan untuk tidak lebih daripada 5 hari (3 - terhadap suhu, 5 - untuk melegakan sakit dan sakit).

Jangan teruskan rawatan diri lebih lama daripada tempoh yang ditetapkan.

Di mana farmasi lebih baik untuk membeli + harga

Paracetamol penggantungan kanak-kanak disebarkan dari farmasi tanpa preskripsi. Harga dadah bergantung kepada jenis pengilang. Purata harga adalah sirap dari syarikat Rusia Pharmstandard. Di dalam farmasi dalam talian harga botol 120mg / 5ml ubat berbeza dari 71 hingga 129 rubel:

Ulasan tindakan

Apakah kesan Paracetamol kanak-kanak pada tubuh anak sakit, apa yang difikirkan oleh pengguna yang berpengalaman? Katakanlah.

Paracetamol kanak-kanak dalam suspensi adalah ubat analgesik. Ia mempunyai kadar penyerapan yang tinggi sebanyak 0.5-2 jam. Ia menghalang cyclooxygenase di pusat-pusat saraf, melegakan sakit dan meningkatkan thermoregulation.

  • Tidak mengurangkan keradangan di dalam badan. Tidak menahan natrium dan air (metabolisme garam air). Ia tidak menjejaskan membran mukus saluran gastrousus.
  • Mengambil kira sifat dadah. Ia tidak diingini untuk diminum pada masa yang sama dengan orang lain yang mempunyai Paracetamol dalam komposisi - ia adalah berbahaya untuk berlebihan.
  • Selepas pengambilan, Paracetamol cepat diserap dalam saluran gastrousus, terutamanya dalam usus kecil. Plasma darah Paracetamol mencapai selepas 10-60 min, di mana kepekatannya secara beransur-ansur berkurang, dan selepas 6 jam kesan hampir hilang.
  • Paracetamol diedarkan kepada semua tisu badan, sebagai tambahan kepada tisu adiposa dan cecair serebrospinal.
  • Pertimbangkan, ubat ini dapat memutarbelitkan prestasi ujian makmal dengan pengesanan glukosa plasma dan asid urik.
  • Rawatan yang berpanjangan dengan Paracetamol menyebabkan kawalan keadaan fungsian hati.
  • Penerimaan dengan etanol tidak diingini.
  • Penggantungan mengandungi sukrosa, yang perlu dipertimbangkan jika pesakit menghidap diabetes.
  • 2-3 jam selepas mengambil ubat dikeluarkan dari badan. 85-95% daripada Paracetamol diekskresikan dalam masa 24 jam oleh buah pinggang sebagai glucuronides dan sulfat, 3% - tidak berubah.

Ulasan pakar perubatan

Victor H.: Satu ubat yang baik untuk mengurangkan suhu pada kanak-kanak. Terdapat pelbagai bentuk dan pengeluar yang berbeza. Selalunya berlaku dalam amalan pediatrik dengan hyperthermia etiologi yang berbeza dan dalam pelbagai bentuk. Pengurangan suhu berlaku dengan cepat bersama dengan rawatan etiologi.

Vasily I:: Dadah berkesan, suhu badan kanak-kanak berkurangan dengan cepat. Apabila digunakan dengan pematuhan dosis umur praktikal tidak menyebabkan kesan sampingan. Penggunaan dadah dalam bentuk penggantungan memudahkan penggunaannya pada anak-anak yang lebih muda. Momen negatif ketika penggunaan ubat tidak diperhatikan.

Alexander P.: Paracetamol untuk kanak-kanak - antipiretik, ubat anestetik, digunakan dengan baik dalam amalan ENT untuk penyakit akut, otitis, sinusitis, dalam tempoh selepas operasi. Bayaran itu sesuai dengan kualiti ubat. Memohon mengikut arahan, tidak mengecualikan perkembangan reaksi alergi akut dalam bentuk urtikaria, angioedema.

Ludmila: Terdapat dua jenis antipiretik di dunia: Ibuprofen dan Paracetamol. Dan orang sama terbahagi kepada dua "jenis" - ibuprofen membantu seseorang lebih baik, Paracetamol membantu seseorang. Ibuprofen ialah Nurofen, Ibufen, Bofen, dan sebagainya. Paracetamol adalah Efferalgan, Panadol dan lain-lain.

Ulasan orang

Nadezhda: Kami pertama kali bertemu dengan Pharmacandard Paracetamol untuk anak-anak dengan sirap ketika anak kami berumur 3 bulan. Pada usia ini, lakukan DPT vaksin pertama. Selepas itu, pakar pediatrik mengesyorkan kami menggunakan ubat ini. Oleh itu, sehingga setahun, sirap membantu tiga kali selepas setiap vaksin DPT.

Anastasia: Saya menyedari bahawa penggantungan itu tidak menurunkan suhu dengan serta-merta, hanya selepas satu setengah jam, suhu jatuh kira-kira, dan selepas 3 jam suhu putrinya turun menjadi 36.6 darjah. Satu dos penggantungan sudah cukup untuk kami selama 20 jam, maka suhu meningkat semula menjadi 38.1.

Catherine: Paracetamol untuk kanak-kanak, kita selalu gunakan apabila suhu meningkat. Saya tahu bahawa orang lain menolaknya, dia dikatakan tidak menurunkan suhu, tetapi anak-anak saya sentiasa mempunyai ubat yang berfungsi tanpa gagal. Di samping itu, sirap merasakan baik, yang penting untuk sedikit pesti. Selepas permohonan, suhu mula berkurang selepas setengah jam, kadang-kadang anda perlu menunggu kira-kira satu jam. Satu lagi sebab mengapa saya memilih ubat ini adalah harga yang rendah. Saya merawat ibu-ibu yang berfikir demikian: mengapa membayar ubat yang sama, jika bersamaan mahal tidak lebih baik.

Nikita: Anak suka. Mungkin kerana pewarna dalam komposisi, tetapi, malangnya, arahan tidak menyatakan rasa. Selepas 4-5 hari penyakit mula surut, suhu turun. Dan ia menyenangkan. Akhir sekali, kami mendapati ubat yang sesuai.

Valentina: Pada suhu yang tinggi, ia entah bagaimana bermasalah dengan lilin, ia tidak selalu membantu. Dan kadang-kadang Paracetamol kanak-kanak sangat membantu. Pertama, mudah untuk memberikannya dengan bantuan alat ukur sukur. Anak kami cepat membiasakannya, dan ketika dia membesar, tidak ada masalah untuk minum ubat itu. Ia mempunyai bau buah yang lazat dan rasa manis - anak kami menyukainya.

Evgenia: Paracetamol kanak-kanak sangat berkesan dalam mengurangkan demam dan sebagai anestetik. Dalam kanak-kanak kecil, suhu berlaku untuk pelbagai sebab, dan Paracetamol mengurangkan dengan cepat. Saya memberikan sirap kepada bayi saya dari buaian. Ia tidak menyebabkan alahan dan reaksi lain. Rasa manis dan kanak-kanak mengambilnya dengan senang hati. Paracetamol mempunyai kesan menenangkan dan anak lelaki selepasnya tidur dengan manis. Sudah tentu, apabila dia tidur, periksa suhu secara berkala. Walaupun harga yang rendah, Paracetamol mengatasi tugasnya dengan lebih berkesan daripada rakan-rakan yang mahal. Oleh itu, saya yakin mengesyorkan ubat ini kepada kanak-kanak dari usia yang sangat muda.

Video

Di blog video YouTube, ibu bapa yang menyayangi pengalaman mereka menggunakan anak Paracetamol dalam penggantungan.

Petunjuk

Paracetamol kanak-kanak dalam penggantungan bertindak dengan:

Contraindications

  • Kerentanan tinggi terhadap ramuan dalam komposisi.
  • Penyakit hati, buah pinggang.
  • Ketiadaan genetik dehidrogenase glukosa-6-fosfat.
  • Penyakit darah.
  • Berhati-hati dengan sindrom Gilbert (hiperbilirubinemia perlembagaan).

Gunakan dengan berhati-hati apabila:

  • kegagalan hati dan buah pinggang;
  • hiperbilirubinemia jinak;
  • diabetes;
  • bayi (sehingga 3 bulan).

Kesan sampingan

  • Reaksi alahan: jarang - ruam kulit, gatal-gatal, urticaria, angioedema.
  • Mual, sakit perut.
  • Hipoglikemia.
  • Kesan hepatotoxic dan nefrotoxic dalam dos berlebihan.
  • Dyspnea, rasa sakit di hati.
  • Apabila diambil dalam dos yang disyorkan, kesan sampingan yang teruk jarang berlaku.
  • Sekiranya terdapat tindak balas yang jelas yang tidak diterangkan dalam risalah pakej, perlu segera berjumpa doktor.

Berlebihan

Keracunan akut dengan Paracetamol dinyatakan oleh:

  • mual;
  • muntah;
  • sakit perut;
  • berpeluh;
  • kulit pucat;
  • selepas 24-48 jam, gejala kerosakan hati dan kekejangan hati berlaku.

Dalam episod rumit, kegagalan hati, ensefalopati dan koma berkembang. Dengan rawatan ubat yang berpanjangan dengan dos berlebihan, kesan hepatotoxic dan nefrotoksik (bakteria kolik, bakteria tidak spesifik, nefritis interstitial, nekrosis papillary) akan berlaku.

Komposisi

Bahan aktif:

Bahan bantu:

  • Avicel RC-591 (selulosa mikrocrystalline, natrium carmellose) - 50 mg; xanthan gum (xanthan gum) - 7.5 mg;
  • metil parahydroxybenzoate (nipagin) - 5 mg;
  • propylene glycol - 1 mg;
  • sukrosa (gula) - 1650 mg;
  • gliserol (gliserin) - 630 mg;
  • sorbitol (gred makanan sorbitol) - 1128.75 mg;
  • perisa oren atau perisa strawberi - 6.5 mg;
  • air (air yang disucikan) - sehingga 5 ml.

Penerangan: penggantungan homogen dari kelabu muda atau kelabu muda dengan warna kekuningan menjadi kelabu atau kelabu dengan warna kekuningan dengan bau buah yang khas. Tidak mengandungi alkohol dan pewarna.

Analog

Anacal Paracetamol untuk kanak-kanak:

FAQ: Jawapan kepada Soalan Lazim

Nombor dos ubat yang dibenarkan setiap hari?

Bilangan majlis per hari - tidak lebih daripada empat kali pada selang waktu sekurang-kurangnya empat jam. Pada saat-saat yang sangat sukar dan hanya dalam keadaan hospital, dengan izin kakitangan perubatan, lebih dari empat kali dibenarkan.

Pada usia berapa anak dibenarkan untuk mengambil anak Paracetamol dalam penggantungan?

Kanak-kanak Paracetamol dibenarkan untuk menerima dari 1 bulan pada pelantikan doktor.

Adakah terdapat kemungkinan alahan terhadap ubat itu?

Suspensi untuk kanak-kanak kadang-kadang menyebabkan reaksi alergi. Walau bagaimanapun, ingat bahawa alahan tidak selalu berlaku pada ubat itu sendiri. Ia berlaku pada bahan mengikat yang terkandung dalam penggantungan bayi.

Dengan apa yang perlu diambil ubat itu?

Apabila mengambil Paracetamol kanak-kanak dalam penggantungan, jangan melebihi dos yang ditetapkan! Parasetamol berlebihan menyebabkan kegagalan hati.

Keadaan penyimpanan untuk kanak-kanak Paracetamol?

Simpan pada suhu tidak melebihi 25 ° C. Jangan membekukan! Jauhkan daripada kanak-kanak.

Penggantungan "Parasetamol kanak-kanak": arahan untuk digunakan. Petunjuk untuk penggunaan dadah

Peningkatan suhu dalam kanak-kanak menunjukkan perkembangan proses keradangan di dalam badan. Ini mungkin disebabkan oleh jangkitan zaman kanak-kanak atau jangkitan pernafasan akut, pemotongan gigi, atau vaksinasi yang dibuat pada hari sebelumnya. Dalam apa jua keadaan, haba memberi pesakit sedikit banyak kebimbangan dan menjatuhkan ibu bapanya menjadi panik.

Hari ini terdapat banyak ubat antipiretik yang dijual. Yang paling popular di kalangan mereka selama beberapa dekad tetap Paracetamol yang diuji masa untuk kanak-kanak dalam bentuk sirap atau penggantungan. Dengan semua cadangan yang dijelaskan dalam arahan, mereka boleh menurunkan suhu, walaupun pada bayi berumur beberapa bulan. Dalam kajian ini, anda boleh mengetahui lebih lanjut mengenai ciri-ciri ubat itu.

Komposisi dan kesan dadah

Agen antipiretik berasaskan Paracetamol digunakan di seluruh dunia. Bahan aktif aktif menghentikan pembentukan enzim (cyclooxygenase), yang menyebabkan peningkatan suhu dan penampilan kesakitan. Menghentikan enzim ini berlaku dalam sistem saraf pusat. Akibatnya, demam cepat hilang dan kesakitan hilang. Membran mukus perut tidak menderita. Menyekat cyclooxygenase dalam sistem saraf pusat dikaitkan dengan ciri Paracetamol ini, kerana ketiadaan kesan anti-radang. Oleh itu, penggunaan ubat tidak bermakna untuk sensasi menyakitkan yang disebabkan oleh proses keradangan - sakit otot dan sendi, serta sensasi yang menyakitkan akibat kecederaan pada ligamen dan tendon.

Parasetamol kanak-kanak tidak boleh diambil selari dengan ubat-ubatan lain yang mengandungi paracetamol - jika tidak terdapat risiko berlebihan berlebihan.

Ubat dalam bentuk sirap dan penggantungan hari ini boleh dibeli di mana-mana farmasi. Anda tidak memerlukan resipi untuk ini. Ini juga menunjukkan keselamatan relatif produk.

Paracetamol mula bertindak selepas 30-40 minit.

Harga botol penggantungan dengan kapasiti 100 ml ialah 60-80 p., Sebotol 200 ml kos kira-kira 120-150 p. 50 ml sirap kos kira-kira 50 Rubles. 100 ml - 80 Rubles.

Petunjuk

Sirap paracetamol untuk kanak-kanak dan penggantungan Paracetamol - sejenis ubat, yang dicipta khusus untuk pesakit yang paling muda. Konsistensi likat cair sangat mudah untuk menerima bayi. Dan jika tablet yang mengandungi paracetamol hanya dibenarkan untuk kanak-kanak berusia lebih dari 12 tahun, maka penggantungan boleh menyimpan serbuk dari panas hanya satu bulan (di bawah pengawasan ahli pediatrik dan dalam dos yang bersesuaian dengan usia).

Petunjuk untuk kemasukan adalah:

  • suhu badan meningkat pada kanak-kanak (sehingga 38.5 ° C atau, sebagai pakar dalam bidang pediatrik baru-baru ini disyorkan, sehingga 38.9 ° C);
  • sakit ringan atau sederhana: sakit kepala, sakit gigi, neuralgia, sakit gigi.

Untuk menurunkan suhu ubat mungkin, jika termometer menunjukkan 38.5 ° dan ke atas.

Suhu yang tinggi boleh membahayakan diri mereka sendiri - contohnya, menimbulkan kejang. Dalam sesetengah kes, ia amat diperlukan untuk meremukkan suhu -. Dan ubat antipiretik direka untuk mengurangkan keadaan pesakit dalam keadaan seperti itu.

Satu perkara penting - Paracetamol Kanak-kanak tidak menyembuhkan, tetapi hanya melegakan simptom penyakit. Haba dan sakit menunjukkan proses patologi dalam tubuh. Tanda-tanda ini menunjukkan bahawa anda perlu memanggil doktor yang akan memeriksa bayi dan merawat rawatan.

Borang pelepasan

Di rak-rak farmasi, ubat ini terdapat dalam pelbagai bentuk:

  • tablet dalam dos 200, 325 dan 500 mg;
  • kapsul;
  • sirap (120 mg / 5 ml dan 125 mg / 5 ml);
  • penggantungan (120 mg / 5 ml);
  • suppositori (lilin untuk orang dewasa dan kanak-kanak, berbeza saiz dan dos).

Tablet dan kapsul biasanya ditetapkan pada remaja dan dewasa. Dos dipilih oleh doktor mengikut keadaan kesihatan dan berat pesakit. Bentuk kanak-kanak - sirap, penggantungan dan suppositori.

Lilin diperkenalkan secara lurus, penyerapan mereka berlaku di dalam usus. Kaedah permohonan diterangkan secara terperinci dalam arahan untuk alat tersebut. Kelebihan ubat ini:

  • ketiadaan gula, rasa dan pewarna, yang amat penting bagi kanak-kanak dengan alergi;
  • kesan yang lebih panjang, berbanding dengan bentuk lain ubat, walaupun ia memerlukan waktu lebih lama untuk menunggu permulaan tindakan supositoria;
  • Hayat jangka panjang adalah 2 tahun, dan sirap terbuka boleh disimpan selama sebulan sahaja.

Perbezaan antara sirap dan penggantungan

Sirup dan penggantungan - bentuk Paracetamol kanak-kanak, yang mempunyai banyak persamaan:

  • tindakan yang sama;
  • tekstur yang serupa;
  • dos yang sama (dalam 5 ml produk mengandungi 120 mg bahan aktif);
  • aroma buah yang menyenangkan dan rasa manis dengan kepahitan yang tipikal (variasi dengan rasa yang berbeza boleh didapati: raspberry, strawberi, oren);
  • bekas yang sama (botol atau botol kaca gelap dengan topi ketat diskrit 100 atau 200 ml).

Sirap tidak boleh diberikan kepada kanak-kanak di bawah 2 tahun.

Perbezaan utama diperhatikan dalam komposisi. Suspensi tidak mengandungi gula, manakala gula halus adalah bahan sirap - ibu bapa anak-anak diabetes perlu tahu tentang ini. Di samping itu, terdapat alkohol dalam sirap, jadi ia tidak sesuai untuk merawat bayi sehingga dua tahun.

Dos

Butiran mengenai dos dan ciri penerimaan Paracetamol dalam bentuk sirap dan penggantungan boleh didapati dalam instrumen yang dilampirkan untuk digunakan (). Ia menyenaraikan dos penerimaan, bergantung kepada umur. Tetapi masa yang paling penting ialah berat pesakit. Sekiranya seorang kanak-kanak berumur 7 tahun beratnya hanya 15-16 kg, dos yang dicadangkan oleh kumpulan usia terdahulu adalah norma untuknya.

Oleh itu, norma umur untuk mengambil sirap Paracetamol untuk kanak-kanak adalah seperti berikut:

  • 2-6 tahun - 5-10 ml;
  • 6-12 tahun - 10-20 ml;
  • remaja berusia 12 tahun - 20-40 ml.
  • 1-3 bulan - 2 ml;
  • 3 -12 bulan - 2.5-5 ml;
  • 1-6 tahun - 5-10 ml;
  • dari 6 tahun - 10-20 ml.

Parasetamol yang disyorkan ialah 10 mg setiap 1 kg berat badan. Iaitu, dos tunggal individu untuk kanak-kanak seberat 24 kg adalah 240 mg bahan aktif. Dalam 5 ml sirap atau penggantungan mengandungi 120 mg paracetamol. Sehubungan itu, pesakit perlu mengambil kira-kira 10 ml cecair (ini adalah 2 sudu ukur).

Ciri-ciri penerimaan tetamu

Untuk mengukur bendalir dengan mudah dengan sudu, topi dengan tanda, atau picagari khas. Adalah disyorkan untuk menerima cara tidak lebih awal daripada dalam jam dua selepas makanan. Prasyarat mengambilnya bersama-sama dengan banyak air.

Pencairan ubat dengan air adalah mustahil, tetapi perlu meminumnya.

Jangan minum ubat lebih daripada sekali setiap 4 jam. Tempoh rawatan adalah maksimum 3-5 hari. Menurut ulasan ibu-ibu yang berpengalaman, Paracetamol dalam bentuk sirap dan penggantungan berkesan dalam 15-20 minit, kadang-kadang anda perlu menunggu sedikit lebih lama.

Contraindications

Suspensi (dan sirap) Paracetamol mempunyai beberapa kontraindikasi. Ia dilarang keras untuk mengambil dadah kepada pesakit dengan penyakit serius buah pinggang, hati dan darah. Jangan menetapkan dan kanak-kanak sehingga 1 bulan (had umur sirap - dari 2 tahun).

Seperti dalam kes ubat-ubatan lain, kontraindikasi terhadap penggunaan dadah adalah kehadiran intoleransi peribadi komponen individu dalam kanak-kanak. Sekiranya selepas bayi minum ubat itu, dia menunjukkan tanda-tanda tindak balas alahan (dari ruam cetek ke edema Quincke yang mengancam nyawa), jelas bahawa ubat itu tidak sesuai dengannya.

Perhatikan dos dan bayi dengan cepat akan terus memperbaiki.

Gejala berlebihan yang ditunjukkan melalui:

  • pucat
  • loya, muntah, sakit perut;
  • meningkat peluh;
  • sakit hati (bermula dalam satu atau dua hari).

Overdosis yang ketara disebabkan oleh perkembangan kegagalan hati akut boleh menyebabkan koma dan kematian.

Untuk menentukan tahap rawatan berlebihan dan mencukupi, anda perlu berunding dengan doktor. Tindakan pra-perubatan - mencuci perut (berkesan tidak lewat daripada 4 jam selepas kejadian) dan mengambil arang diaktifkan.

Analog

Paracetamol mempunyai analog - Efferalgan, Calpol dan lain-lain. Bermakna mempunyai komposisi dan keberkesanan yang sama. Tetapi harga bagi ubat ini berbeza-beza: tentu saja, asing - lebih daripada domestik. Ciri-ciri ini sama dengan Paracetamolus Nise dan Nurofen. Mereka mengandungi bahan-bahan yang sama sekali berbeza. Bermakna mempunyai sejumlah besar kontraindikasi dan kesan sampingan, tetapi memberi kesan anti-radang yang jelas.

Paracetamol analog: Panadol - ubat untuk suhu dan kesakitan.

Perubatan "Paracetamol" adalah ubat yang paling popular dan paling penting, dengan ubat antipiretik dan analgesik. Ia datang dalam pelbagai bentuk dos yang sesuai untuk sebarang keadaan - ini adalah tablet, suppositori, sirap (penggantungan) dan kapsul. Oleh kerana sifat-sifat ini, ia sering digunakan dalam rawatan kanak-kanak dan orang dewasa (terutama mereka yang tidak bertolak ansur dengan ubat lain). Dadah "Paracetamol" (sirap dan suppositori) mempunyai kesan yang sangat ringan, jadi ia disyorkan untuk kanak-kanak yang sangat muda, yang ubat-ubatan lain adalah kontraindikasi. Walau bagaimanapun, sebelum digunakan pada bayi baru lahir, anda mesti terlebih dahulu berunding dengan doktor anda.

Dadah "Paracetamol" (sirap kanak-kanak), arahan mengesahkan ini, boleh didapati dalam botol dengan kapasiti 50 atau 100 ml, diperbuat daripada kaca gelap atau plastik. Botol diletakkan di dalam kotak kadbod dan disediakan dengan penutup atau sudu.

Komposisi - sirap mengandungi 0.024 gram paracetamol setiap 1 miligram cecair. Bahan tambahan - sorbitol, gula, propilena glikol, asid sitrik, sodium trisubstituted sitrat, etil alkohol, riboflavin, tambahan aromatik, air.

Kumpulan Pharma - analgesik bukan narkotik.

Hartanah - antipiretik, analgesik (ubat penahan sakit) dan agen anti-radang.

Dadah "Paracetamol" (sirap kanak-kanak). Arahan: petunjuk

Direka untuk kanak-kanak dari sebarang umur, sehingga enam bulan - hanya selepas perundingan perubatan.

Ia digunakan dalam kes berikut:

  • Sebagai ubat penahan sakit untuk sindrom kesakitan yang lemah atau sederhana - sakit gigi dan sakit kepala, neuralgia, sakit otot, gigi, luka bakar, pelbagai kecederaan, sakit reumatik, faringitis dan sindrom lain.
  • Sebagai antipiretik dan anti-radang dalam penyakit berjangkit-inflamasi, jangkitan virus. Petunjuk utama adalah suhu tinggi.

Dadah "Paracetamol" (sirap kanak-kanak). Arahan: dos

Satu sudu teh - kira-kira 5 mililiter - mengandungi 120 miligram paracetamol. Dos yang disyorkan, dikira pada satu masa, ialah 10-15 miligram bagi setiap kilogram berat badan. Bagi kanak-kanak, dos maksimum per hari untuk 1 kilogram berat tidak melebihi 60 miligram.

Dos tunggal untuk kanak-kanak lebih disukai:

  • antara dua bulan hingga satu tahun - dari dua hingga lima mililiter, atau dari setengah hingga satu sudu teh, atau 60-120 miligram;
  • kanak-kanak dari satu tahun ke enam - dari lima hingga sepuluh mililiter, atau dari satu hingga dua sendok teh, atau 120-240 miligram;
  • dari 6 hingga 14 tahun - dari 10 hingga 20 mililiter, atau dari dua hingga empat sudu teh, atau 240-480 miligram.

Tempoh rawatan dalam kes normal adalah dari tiga hingga lima hari. Ia bergantung pada keparahan penyakit. Kursus yang lebih panjang tidak disyorkan untuk kanak-kanak.

Meningkatkan dos harian dadah atau tempoh rawatan hanya mungkin selepas perundingan perubatan.

Sekiranya kegagalan buah pinggang teruk diperhatikan, masa antara mengambil ubat tidak boleh kurang daripada lapan jam.

Dadah "Paracetamol" (sirap kanak-kanak). Arahan: kontraindikasi dan kesan sampingan

  • Hipersensitiviti kepada paracetamol.
  • Fungsi merosakkan buah pinggang dan hati.
  • Pelbagai penyakit darah.
  • Alkoholisme kronik.

Penjagaan harus diambil semasa mengandung dan menyusu. Pada masa ini, ubat ini ditetapkan selepas perundingan perubatan.

Ubat peringatan digunakan di hadapan

Kesan sampingan berikut mungkin berlaku: loya, sakit perut, tindak balas alergi.

Dadah "Paracetamol" (penggantungan), arahan untuk penggunaan sebutan ini, hendaklah disimpan pada suhu bilik dan tidak boleh dikenakan pembekuan!

Paracetamol, sebagai bahan aktif, terdapat dalam banyak ubat-ubatan yang direka untuk menghalang kegembiraan kesakitan dan pusat-pusat thermoregulation.

Salah satu alat yang paling popular dalam kumpulan ini adalah Panadol, yang diklasifikasikan sebagai ubat antipiretik untuk kanak-kanak dengan paracetamol.
Kelebihan utama ubat termasuk: fleksibiliti, ketersediaan (tersedia di mana pun farmasi dunia tanpa preskripsi), kemudahan dan pelbagai bentuk pelepasan.

Ubat ini mempunyai bentuk yang berbeza, tetapi kanak-kanak paling kerap ditetapkan: sirap paracetamol untuk kanak-kanak, paracetamol untuk penggantungan kanak-kanak (lilin) ​​dan kurang kerap, paracetamol untuk kanak-kanak dalam tablet.

Arahan anak paracetamol

Ia ditunjukkan untuk sensasi rasa sakit pelbagai asal, contohnya, untuk sakit kepala atau sakit gigi, neuralgia, myalgia, algomenorrhea; sakit pada kecederaan, luka bakar. Melegakan demam pada penyakit berjangkit dan radang.

Arahan pediatrik paracetamol untuk digunakan memberi amaran bahawa bahan aktif mudah diserap ke dalam darah dan menembusi semua organ. Dalam hal ini, ubat ini dikontraindikasikan sekiranya hipersensitiviti, pada bulan pertama kehidupan kanak-kanak dan ibu mengandung semasa kehamilan.

Masalahnya ialah parasetamol menembusi halangan plasenta. Pada masa ini, pada dasarnya, tiada kesan negatif paracetamol pada janin pada manusia telah diperhatikan.

Paracetamol diekskresikan dalam susu ibu: kandungan susu adalah 0.04-0.23% daripada dos yang diambil oleh ibu.
Apabila memilih ubat ini semasa kehamilan dan penyusuan, sebagai cara terapi, anda perlu berhati-hati menimbang manfaat yang dijangkakan kepada ibu dan risiko yang berpotensi untuk janin atau anak. Dalam hal ini, rujuk doktor peribadi anda.

Ubat ini digunakan dengan berhati-hati pada pesakit dengan fungsi hati dan buah pinggang yang merosot, dengan hiperbilirubinemia jinak, serta pada pesakit tua. Dengan penggunaan jangka panjang paracetamol dalam dos yang besar, ubat ini mungkin mempunyai kesan hepatotoksik.

Dalam kes lain, penggunaannya adalah mungkin mengikut rejimen dos.

Dos Paracetamol Kanak-kanak

Dosen penggantungan paracetamol kanak-kanak bergantung kepada umur dan berat badan kanak-kanak.

Paracetamol dalam bentuk penggantungan untuk kanak-kanak diambil secara lisan sebelum makan 3-4 kali sehari dengan selang 4-6 jam.
Kanak-kanak boleh ditambah ke dalam botol dengan air, teh.

Dalam 5 ml sirap - 1 sudu teh - mengandungi 120 mg paracetamol.

Dos tunggal adalah 10-15 mg / kg berat badan kanak-kanak. Dos harian maksimum tidak melebihi 60 mg per kg berat badan kanak-kanak setiap hari.

Bergantung pada usia, sirap paracetamol ditetapkan dalam dos tunggal berikut:

Dari 3 bulan sehingga 1 tahun - 2.5-5 ml (1 / 2-1 sudu teh) atau 60-120 mg;
- dari 1 tahun hingga 6 tahun - 5-10 ml (1-2 sudu teh) atau 120-240 mg;
- dari 6 hingga 14 tahun - 10-20 ml (2-4 sendok teh) atau 240-480 mg.

Tempoh rawatan tidak lebih daripada 3 hari sebagai antipiretik dan tidak lebih daripada 5 hari sebagai anestetik. Penerusan rawatan ubat selepas berunding dengan doktor.

Sebelum digunakan, ubat itu digegarkan dengan teliti.

Dosage Paracetamol untuk Kanak-kanak

Bagi kanak-kanak berumur 9 hingga 12 tahun, dos harian maksimum ialah 2 g.

Ubat harus diambil selepas makan, minum banyak air.

Dos suppository dubur

Bagi kanak-kanak berumur 1 bulan hingga 3 tahun, suppositori rektum digunakan, dos tunggal paracetamol adalah 15 mg setiap 1 kg berat badan, setiap hari - 60 mg setiap 1 kg berat badan kanak-kanak. Kekerapan penggunaan 3-4 kali sehari.

Bagi orang dewasa dan remaja dengan berat badan melebihi 60 kg, satu dos adalah 0.35-0.5 g, dos tunggal maksimum 1.5 g 3-4 kali sehari. Dos harian 3-4 g.

Bagi kanak-kanak berusia 6 hingga 12 tahun, dos harian maksimum adalah 2 g dalam 4 dos.

Bagi kanak-kanak dari 3 hingga 6 tahun, dos harian maksimum 1-2 g paracetamol, pada kadar 60 mg setiap 1 kg berat badan kanak-kanak dalam 3-4 dos.

Paracetamol untuk ulasan kanak-kanak dan harga

Tablet paracetamol boleh dibeli dengan 3-5 rubel, 10 keping, 200-500 mg;

Suspensi paracetamol untuk kanak-kanak 120mg / 5ml, 200g kos purata 100-130 rubel, datang dalam perisa buah - oren dan strawberi;

Paracetamol lilin rektum 500 mg, 10 keping boleh dibeli untuk 35-39 rubel.

Semua orang tahu secara langsung mengenai ubat antipiretik Paracetamol. Ia dihasilkan dalam pelbagai bentuk: tablet, kapsul, penggantungan. Artikel ini membincangkan sirap Paracetamol kanak-kanak: arahan penggunaan, kontraindikasi, kesan sampingan dan rejimen dos.

Komposisi antipiretik kanak-kanak

Sirap untuk kanak-kanak tergolong dalam kumpulan analgesik (ubat penghilang rasa sakit) dan antipiretik (ubat yang suhu badan yang lebih rendah). Ia juga mempunyai kesan anti-radang yang lemah. Tindakan utama - paracetamol. Dalam 5 ml cecair likat yang jelas, dos bahan aktif ialah 120 mg. Bahan tambahan yang merupakan sebahagian daripada sirap:

  • gliserin;
  • etil alkohol;
  • perasa;
  • air bersih;
  • propylene glycol;
  • sorbitol;
  • metil parahydroxybenzoate;
  • propyl parahydroxybenzoate.

Sirap Strawberry mempunyai rasa dan bau yang menyenangkan, Paracetamol dengan rasa raspberry juga dihasilkan.

Petunjuk untuk digunakan

Penggunaan Paracetamol untuk tujuan perubatan adalah luas. Ubat ini ditetapkan untuk sakit kepala apa-apa intensiti. Ahli terapi dan ahli pediatrik mengesyorkan bahawa anda sentiasa mempunyai sirap Paracetamol dalam kit pertolongan cemas anda. Ia berkesan dalam meningkatkan suhu yang disebabkan oleh influenza, penyakit pernafasan. Paracetamol telah menemui penggunaannya dalam hyperthermia dalam tindak balas selepas vaksinasi. Apa lagi ubat ini membantu?

Oleh kerana sirap adalah analgesik, ia membantu dengan kesakitan:

  • otot;
  • dengan mampatan akar tulang belakang;
  • dengan gigi;
  • jika organ-organ dalaman rosak;
  • dalam kes kerosakan pada kulit;
  • traumatik;
  • perut.

Paracetamol diambil semasa laktasi dan kehamilan, myalgia dan neuralgia.

Skim penggunaan dan rejimen dos

Bagaimana untuk memberi sirap Paracetamol? Ubat ini bertujuan untuk kegunaan dalaman. Berikannya mengikut berat atau umur kanak-kanak. Corak permohonan mungkin berbeza-beza. Ia bergantung kepada sebab doktor menetapkan Paracetamol kepada anak atau orang dewasa.

Jadual

Arahan penggunaan dadah pada kanak-kanak mengikut berat dengan peningkatan suhu semasa tempoh virus atau penyakit berjangkit.